Nespravodlivosť

Podal som mestu podnet, aby nezabudlo zabezpečiť ostrihanie nevzhľadných, nekultúrnych a suchých kvetov na Masarykovej ulici a vyslovil nádej, že kultúrou a ľuďmi “podkuté mesto” takéto elementarity o rok už dokáže zabezpečiť aj samo, bez potreby nahlasovať ako podnet.

A predstavte si tú nevďačnosť, nespravodlivosť obyvateľov mesta, jeden z nich napísal, že “sa obáva, že mesto Prešov iniciatívne, proaktívne nezabezpeči nič…”

Akoby mesto, lepšie mestský úrad nič inicatívne a proaktívne nezabezpečil? Veď to dokázal už neraz!

Proaktívne zabezpečili nové logo a super slogany – jeden lepší, ako druhý. Makali tam na tom sedem rokov. A výsledok stojí za to! Logo je skvelé a slogany “ľuďmi podkuté mesto”, “kultúrou podkuté mesto”, “umením podkuté mesto” tak duchaplné a inšpiratívne! Len napríklad mňa inšpirovali k napísaniu niekoľkých článkov.

Mesto samo proaktívne zabezpečilo dokonca aj nové, krásne a opäť veľmi inšpiratívne transparenty.

 

Kto iný, ak nie mesto, zabezpečil v posledných dňoch teploty pod nulou a rozsiahle kaluže vody pred priechodmi pre chodcov, napr. na Budovateľskej a Škultétyho ulici im už nerobia “mokré” problémy? Už sa nemusia báť, že im natečie do topánok, či chvatne rozmýšľať, ako sa bezpečne a včas dostať z priechodu pre chodcov na chodník pred blížiacim sa autom.

Teraz sa z kaluží stala ľadová plocha a ľudia sa môžu po nej s radosťou kĺzať. Dokonca zadarmo a ani žiadnu rezidentskú “šľúskaciu” kartu k tomu nepotrebujú. A neopatrní, ktorí sa pošmyknú, či si zlomia nohu? Tak im treba! Majú byť obozretní.

A keďže rokovania s tými “hore”, ktorí o počasí rozhodujú, je určite zdĺhavé a náročné, nie div, že mesto za ten čas nemohlo vybaviť mnohé, mnohé, ale naozaj veľmi mnohé podnety.

V týchto dňoch, predpokladám, že mesto asi rokuje o predlžení mrazivých teplôt po celý rok, alebo možno o mimoriadne zvýšenej dodávke tepla v období jar až jeseň, ktorá by vodu z kaluží odparila, keďže mesto podnety tri dni neprijíma a nevybavuje.

V meste kompetentní roky iniciatívne pracujú na tom, aby sa sfušované diela nereklamovali, chodníky a cesty neopravovali, ako by mali, atď., atď. Toto veru nie je vôbec ľahká práca a mnohí by to nedokázali! Priznávam, že ani ja.

Nechcem mestu krivdiť, viem, kto robí, robí aj chyby. Aj to, že pre rozvoj mesta a spokojnosť občanov v ňom pracujú aj ľudia, ktorí to vedia, ktorým na tom záleží a robia mnohé dobré a užitočné veci.

Len škoda, že ich je tak málo. A výsledkov žalostných, smiešnych, úbohých, či v rozpore so zákonom, nie výnimočne – “all inclusive”, tak veľa.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *