Jednoduchá matematika

Mestský úrad Prešov, podľa nateraz posledného Dodatku č. 1 k Organizačnému poriadku, ktorý je záväzným dokumentom, účinného od 1.8.2019 má zamestnávať “v aparáte” 232 zamestnancov.

Skutočnosť za rok 2021: 239 – podľa vyjadrenia jedného z poslancov na poslednom zasadnutí MsZ. Presný počet sa mi vo verejne prístupných dokumentoch zistiť nepodarilo. A nerád by som mestský úrad “šikanoval” žiadosťou. Zjavne nevie, čo skôr.

Mimochodom, ešte v roku 2019 si vedenie mesta dalo spracovať procesný audit za takmer 50 tisíc € s DPH (presne: 47 199 €). Vzhľadom na to, že primátorka sa v nedávnej minulosti vyjadrila, že by na úrade malo pracovať 194 zamestnancov, zrejme je to jedným z výsledkov tohto auditu.

Viem, bol výbuch bytovky na Mukačevskej, prišiel covid a nebolo to ľahké obdobie pre väčšinu ľudí, pre mnohé firmy a ani pre mestský úrad.

Na druhej strane, iné mestá, aj keď sa viac či menej úspešne borili s vlastnými výzvami v tomto covidovom období, dokázali nielen pripraviť a schváliť rozpočet v decembri 2021, ale aj vybavovať – slušne, vecne, konkrétne, úplne, zodpovedne, svedomito podnety občanov na OpS.  Mesto Prešov, napriek minimálne 23 % prezamestnanosti v svojom aparáte, ktorý stojí občanov mesta vyše 20 000 € za každý pracovný deň, to nedokázalo. Bolo na chvoste.

A to sú pritom dva z tých menej vážnych hriechov, z ktorých by sa malo, podľa mňa, minimálne každý deň vyspovedať. Zopár iných, napr. v tomto, či tomto článku.

Prečo mesto zamestnáva “čierne duše”, či “biele duše načierno”? A prečo sa svojou “podporou zamestnanosti v meste” doteraz nepochválilo na svojej webovej stránke?

Myslíte, že je za tento stav niekto zodpovedný?

Som presvedčený, že súdny čitateľ si odpoveď na tieto otázky nájde aj sám.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *