Sancta simplicitas (svätá prostota)

Ujo Gúgl mi doniesol správu, že môj blog a moja snaha o zmenu mesta k lepšiemu, k jeho znormalizovaniu, skvalitneniu, isté kruhy na mestskom úrade považujú za “prepracovaný mediálny atak” na mestský úrad, dokonca na primátorku.

O, sancta simplicitas!

Zjavne je pre niekoho nepredstaviteľné, že dlhoročná neschopnosť “kompetentných”, ktorá sa prejavuje na stave mesta, chyby², ignorovanie občanov i zákonov, mohlo xxx* Prešovčana tak nabudiť, že za rozhodol tento stav zmeniť. Aj na úkor svojho času, ktorý by určite dokázal využiť aj ináč.

A to, že celá “prepracovanosť” je len reagovanie na ťuťmácke, nekompetentné, často proti vlastným predpisom a sem-tam aj proti platným zákonom – konanie mestského úradu, či nezriedka na jeho nekonanie vtedy, keď konať má a ktorý mi zatiaľ dáva omnoho viac inšpirácií, ako dokážem zvládnuť spracovať, To týmto kruhom akosi uniklo. Nevadí. Možno len niekto padol na hlavu.

* – Chcel som napísať obyčajného Prešovčana, ale tento prívlastok dokázal “minister na všetko a odborník na nič”, zhodou náhod z rovnakého “klubu” ako primátorka “kultúrou a ľuďmi podkutého mesta”, tak dehonestovať, že som ho radšej nepoužil. Ešte by ma k nemu niekto, na základe tohto prívlastku, mohol prirovnať, čo by sa ma teda dosť dotklo.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *