Desatoro

Na úvod otázka – aké desatorá poznáte?

Nepochybne si spomeniete na Desatoro Božích prikázaní (dekalóg). Nie, nebojte sa, nebudem žiadať, aby ste ich všetky vymenovali. Aj keď v tomto predvianočnom čase a už čoskoro aj vianočnom,  bolo by možno zaujímavé, ak by ste sa spýtali svojich blízkych, či známych, koľko z týchto prikázaní vedia vymenovať…

Ale o inom chce byť dnešný blog.

Poznáte aj iné desatorá? Ten, kto má šikovné prsty a zvedavú myseľ, asi rýchlo vygúgli Desatoro dobrej kriminálky, Desatoro žiaka školy, dokonca Desatoro dobrého úradníka!

Veru, a aj keď sa to možno niektorým nezdá, aj takí sú. Ba aj na prešovskom mestskom úrade. Len škoda, že ich je tam, súdiac podľa podnetov na webe odkazprestarostu.sk, zatiaľ ako šafranu.

Ale viete, že existuje aj desatoro, o ktorom ešte nevie ani vševediaci Google? A vy, už o chvíľu áno?

Prešovčanovo Desatoro zamestnanca (obce/mesta/úradu….) vybavujúceho podnety na doméne www.odkazprestarostu.sk.

Hrozný názov, však? A predstavte si, aká hrôza musí z takéhoto desatora obliať úradníka, ktorému sa deň čo deň nechce do toho, čo by mal (po)užívať a vážiť si ako chlieb každodenný a dodržiavať rovnako ako Nezabiješ, či Nepokradneš.

Pôvodne som toto desatoro spísal pre náš neslávne slávny Mestský úrad v Prešove.

 

Ale možno sa zíde aj na inom úrade.

Týmto udeľujem súhlas každému na ich šírenie a používanie. Kliknutím na obrázok sa otvorí PDF súbor, ktorý si môžete stiahnuť. A cena? Pre všetkých bežných ľudí i pre úrad, ktorý ho prijme a ktorého úradníci ho budú dodržiavať – zadarmo.

Čo vy na to? Myslíte, že by takéto desatoro potreboval aj úrad vo vašom meste, či obci? Prepošlite mu linku na tento článok, vytlačte, či pošlite mailom,  a/alebo mi dajte vedieť vaše skúsenosti – v komentári pod článkom, kde to uvidia všetci, alebo cez kontaktný formulár, kde si to prečítam len ja.

A pokiaľ máte obavy, že čo si úrad pomyslí, nebojte sa. Pokiaľ sú tam aspoň trocha normálni ľudia, tak sa zamyslia, možno zasmejú a možno aj skôr vybavia, čo vás trápi.

Pýtate sa, a čo keď tam normálni nie sú, čo potom?

Odpoviem otázkou. Myslíte si, že má zmysel trápiť sa, čo si o tom pomyslia takíto, ničiť si vlastné zdravie pre cudziu hlúposť?

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *