Predvianočný pocit

V poslednom čase mávam veľmi často pocit, ako keby mesto pri vybavovaní podnetov občanov testovalo nejakú nepodarenú, neodladenú verziu umelej inteligencie, alebo dokonca zamestnávalo nedostatočne zaškolené zvieratá so zatvorených cirkusov.

Vysmiaty šimpanz, laptop. Credit: Lise Gagne

 

Odpovede – univerzálne, formálne, nekonkrétne, žiadosť doloženú citátom zo zákona, či vyhlášky mesto zamietne a v odpovedi odkáže na ten istý zákon, či vyhlášku, ale bez uvedenia príslušného paragrafu. Nuž ťažko, keď taký, ktorý by dokázal tvrdenie mesta tam nie je. Nezriedka sa odpoveď mesta podstaty, obsahu podnetu vôbec netýka.

Mesto má asi rado tenis. Neobyčajne často obľubuje prehadzovať loptičku – zodpovednosť za riešenie podnetu, či žiadosti na druhú stranu – na iné organizácie, spoločnosti.

A to bez akéhokoľvek vysvetlenia, či dokonca úplne bez právneho základu, Pritom z vedomosti o stave a zo zodpovednosti za riešenie mesto Prešov usvedčujú také dokumenty, ako napr. listy vlastníctva (parkovisko a značka na Sabinovskej ul.), zmluvy (ostrovček na Levočskej), vlastné vyjadrenia z minulosti (zaplavovanie cesty na ul. Jána Pavla II.) a pod.

Alebo odpovede typu “mesto zabezpečí opravu” aj v prípadoch, keď je stavba, dielo v záručnej dobe a mesto by malo zabezpečiť reklamáciu. Možno však k tomu niečo mestu rád povie jeho hlavný kontrolór, preto z mojej strany zatiaľ – “No comment”.

Toto však už asi sotva môže byť náhoda, či bežná chyba. Skôr chyba v systéme.

Alebo jedným slovom – bordel. Ako bol donedávna aj na malej stanici. Tam sa však špinu a burinu podarilo vyčistiť.

Viem, idú Vianoce a mali by sme byť aspoň vtedy k sebe milší, pokornejší, ľudskejší, chápavejší. Osobne takýto bývam k ľuďom okolo seba celý rok, nielen na Vianoce. Avšak, ak si druhá strana tento prístup neváži, považuje ho dokonca za slabosť, či ho dlhodobo a opakovane zneužíva, … nuž čitatelia i Vianoce mi, hádam, odpustia tento dnešný blog.

Odpovie mesto Prešov Prešovčanovi pred Vianocami na tento podnet, podaný včera prostredníctvom príspevku na odkazprestarostu.sk? Alebo stihne ešte pred sviatkami poslať Prešovčanovi vianočný darček vo forme odpovede na tento veselovážny, pomaly už dvojmesačný návrh? Dám sa prekvapiť.

Pekný deň/víkend, veselo a najmä v zdraví – v ústrety ďalším dňom, nociam i Vianociam.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *