Odkaz pre starostu. Skôr pre starostku a (nie iba) pre Prešovčanov. – V.

(pokračovanie článku – 5. časť analýzy tvrdenia mesta)

5. Porušovanie pravidiel portálu: “podnetov, ktoré mnohokrát nespĺňajú pravidlá stanovené portálom” 

Je síce pravda, že OpS zablokoval 62 podnetov zmieneného občana, chcel od neho, aby sa správal slušne a odstránil ironické narážky na mesto. Ale na otázky, čo konkrétne je v podnetoch neslušné a ktoré pravidlo iróniu zakazuje, odpoveď nedostal. Verbálnu. Odpoveď prišla vo forme okamžitého zablokovania jeho konta. A vysvetlenia, aj na opakované žiadosti sa nedočkal ani po týždni, ani po mesiaci. Na odpoveď – vágnu, nezmyselnú, s nepodloženými, nepravdivými, ba až detinskými tvrdeniami musel čakať dva mesiace.

Pripomeňme si cieľ SGI – demokratická, otvorená a kvalitne spravovaná spoločnosť založená na spolupráci a sebareflexii…“.

A aj keď by mohlo zdať, že väčšia pointa už neexistuje, opak je pravdou. Bola ňou odpoveď advokátky: “Aj keď sa to Vám môže javiť paradoxné, práve zablokovaním Vášho konta z dôvodu porušení Pravidiel, môj klient napĺňa svoj cieľ prispievať k demokratickej, otvorenej a kvalitne spravovanej spoločnosti.”

Pričom porušenie Pravidiel nepreukázala. Po mojom vyjadrení, o pár dní mi zaslala mail, že s SGI v danej veci ukončila spoluprácu. A odvtedy SGI mlčí.

Ak to nedokáže SGI, trúfne si mesto vysvetliť, aké konkrétne pravidlo OpS, ktorú jeho časť a ktorým konkrétnym vyjadrením neidentifikovateľný občan porušil? Na mestskom úrade má podľa webu 10 právnikov.

Podotýkam, že medzi neidentifikovateľným občanom Prešovčanom a bývalým červenošálovýn primátorom nie je žiadne prepojenie a verím, že v Prešove primátorom nebude ani po jesenných voľbách.

Či má mesto pravdu a neidentifikovaný občan porušil pravidlá OpS a bolo nutné zablokovať konto a taktiež 62 podnetov určených mestu, to nech posúdi čitateľ. Tri zo zablokovaných uvádzam nižšie.

a) “stĺpik hrdzou podkutý“
b) “prosím opraviť hrdzou podkutú značku”
c) “Kultúrou podkuté mesto neodpovedalo na podnety prijaté 10. decembra vyše 40 dní odo dňa prijatia. O. i., podľa platnej smernice primátora SP 08/2016, podnet má byť vybavený do 30 dní.”

Nedá mi trocha “nezakonšpirovať”.  Žeby to bola náhoda, že mesto Prešov, práve v čase, keď sa táto “nie cé-čková” advokátka, roky pôsobiaca v oblasti mimovládnych organizácií, vzdala zastupovania SGI, skromne predpokladám, že odpoveď mestom neidentifikovaného občana na jej list v tomto jej rozhodnutí asi nebola celkom nepodstatná, keď k preukázaniu porušenia Pravidiel zo strany SGI nedošlo ani v prípade zablokovania konta ani zablokovania 62 podnetov a bolo pravdepodobné, že SGI bude musieť konto odblokovať a zablokované podnety preposlať mestu. A práve v tom čase sa mesto rozhodlo, že od spolupráce s portálom odkazprestarostu.sk odstúpi a deaktivuje svoje konto. Naozaj ide len o zvláštnu súhru náhod?

(Predchádzajúca časť)                 (Nasledujúca časť)

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *