Prešovské UFO – I

Vedeli ste, že v Prešove sa objavili ufá? Dokonca dostali, vzhľadom na ich jedinečnosť aj špeciálny názov – PUFO. A nie je vylúčené, že toto nové slovo sa objaví aj  ďalšom vydaní Krátkeho slovníka slovenského jazyka, či jeho názov bude mať novoobjavená hviezda.

Z vysoko postavených a dobre informovaných zdrojov prišla informácia, že najčastejšie PUFO možno vidieť, ako odlieta z prešovského Mestského úradu. Tam ho aj vyrábajú. Vo veľkom, žiadna kusová výroba. A aj keď má mestský úrad silnú konkurenciu vo svete, napríklad v Togu, či Brazílii, nedá sa zahanbiť. 

Dokáže ich vyrobiť oveľa viac ako Elon Musk SpaceX-ov. A to napriek svojmu chudobnému rozpočtu. V porovnaní s Muskom. Nevedno, či je v tomto tento úrad najlepší aj na svete, ale na Slovensku celkom isto. Mali by sme byť preto naň hrdí. 

A propagovať, rozširovať túto informáciu, aby, až sa covid poberie do histórie, zavítali k nám turisti, obdivovali, udivovali sa, svojkovali, ale hlavne, nechali v tomto meste čosi zo svojich úspor. Kvapka ku kvapke a bude možno aj na normálne chodníky a cesty.

PUFO mestský úrad dokonca niekedy aj rozdáva. Grátis! No nekúp to! Vlastne nevezmi, keď dávajú.

Že ste ešte žiadne nevideli? A ani nedostali? A chceli by ste? Dobre, prezradím, ako na to. 

Ale pozor! Výroba, zdá sa, nie je jednoduchá. A rýchla už vôbec nie. Zvyčajne sa na dodanie čaká dva mesiace. Mnohokrát aj viac. Ale výnimočne, asi tak často, ako v našich končinách možno pozorovať polárnu žiaru, aj tu niekedy PUFO z kancelárskeho pásu mestského úradu nečakane vyjde už za krátke dva týždne. 

Vedci, ani ruskí ani americkí, zatiaľ ešte nezistili, ako je to možné. A ani od čoho to závisí. Ale na odhalení tejto svetovej záhady usilovne pracujú. Totiž to dvojtýždňové PUFO je na prvý pohľad na nerozoznanie od tých, ktoré sa vyrábajú štyrikrát dhšie. A ani na druhý, tretí, či desiaty pohľad, rozdiely nájsť nemožno. A kupodivu, je aj rovnako kvalitné. 

Vravíte, že tomu neveríte, že to nie je možné? 

Ak budete ešte trocha trpezliví a čítanie nevzdáte, presvedčíte sa, že toto  čistá pravda.

Ale predtým, krátka informácia pre tých, čo by UFO, vlastne PUFO chceli. Ak sa poponáhľate a bude vám šťastena naklonená, možno ho dostanete aj pod vianočný stromček.

Nasledujúca časť

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *