V duchu motta tohto webu “Čo sa v Prešovskom magazíne nedočítate” a dodávam, že ani na oficiálnom webe mesta, zopár aktualít.
1. Mestský úrad v “kultúrou podkutom meste” Prešov tretí deň po sebe neprijal ani jeden z prostredníctvom webu odkazprestarostu.sk podaných podnetov
[spacer height=”20px”]
2. Pred pár dňami mestský úrad rozposlal občanom maily ohľadom parkovacích kariet na rok 2022 v Prešove.
Okrem toho, že
a) v maile bol podpísaný oficiálne neexistujúci Odbor dopravy (obrázok štruktúry MsÚ z oficiálneho webu nižšie)
b) nebola v ňom v žiadna informácia, linka na web, kde je možné nájsť potrebnú žiadosť, či bližšie informácie ohľadom postupu pri jej podaní
c) informácie na webe o parkovaní a rezidenčných kartách sú nedostatočné. Napríklad na webe, ani v žiadosti sa neuvádzajú žiadne nutné prílohy, dokumenty pri opätovnej aktivácii parkovacej rezidenčnej karty pri jej opakovanom vydaní. Skutočnosť je však pravdepodobne iná. Podľa tvrdenia iného občana sú potrebné dve dokumenty. “Šedá je každá teória, zelený je strom života.”
Mne sa túto informáciu overiť nepodarilo. Dovolať sa nedá a na zaslaný mail som odpoveď dosiaľ nedostal. Až príde, článok budem aktualizovať.
d) v samospráve ľavá ruka (‘odbor dopravy’: je to nutné kvôli VZN”), nevie, čo robí pravá (poslanec: vo VZN to nie je)
e) forma mailu bola, ehm, mohla byť aj kultúrnejšia, či profesionálnejšia
Ináč, zdá sa, je všetko v súlade s najlepším “kostolným poriadkom”
[spacer height=”20px”]
3. Včera som zavolal do dvoch iných slovenských miest ohľadom informácií o rezidenčnom parkovaní na tel. čísla uvedené na ich weboch. Telefonát mi v oboch prípadoch zdvihli do 6 s a dostal som informáciu, ktorú som potreboval. Skúste to v Prešove, koľko potrvá, kým sa dovoláte. Alebo radšej nie, majú tam zjavne dosť starostí sami so sebou.
Asi by bolo vhodné prešovský mestský úrad “outsourcovať” do iného mesta, aby sa poskytované služby skvalitnili. Alebo minimálne na dvojmesačnú stáž vyslať jeho vedenie a zopár ďalších zamestnancov.
[spacer height=”20px”]
4. Čo myslíte, za 5 miliónov € ročne, ktoré občania platia len na náklady na ľudské zdroje (mzdy, platy a veci okolo toho) na aparát MsÚ, čo je cca 20 000 € za každý pracovný deň, dostávajú od mesta, mestského úradu primeranú hodnotu?
Zdá sa, že situácia na MsÚ je nielen vážna, ale asi aj zúfalá.
[spacer height=”20px”]
5. Dnes zasadá Mestská rada “kultúrne podkutého mesta”. Aj keď program, podľa návrhu nie je veľmi závažný, nezabúdajme: Keď zasadá vláda, občania by sa mali mať na pozore.
[spacer height=”20px”]
6. Takto si my tu dnes, 12.1.2022 žijeme.