Pokánie

Aj keď vzhľadom na predvolebné ticho a nedostatok informácií od kandidátov na primátora a poslancov sa to nezdá, voľby sa blížia míľovými krokmi.

Jedným zo štandardných dôsledkov prešovských, slovenských, ba aj east-europe-ských volieb je, že z úradov sa budú musieť mnohí porúčať. Vrátane toho mestského, ktorý mi za posledné mesiace veľmi prirástol ku klávesnici. Z neho, s väčšou či menšou hanbou, tú najväčšiu si niektorými svojimi aktivitami rezervovala priamo primátorka, čoskoro sublimuje prevažná väčšina vedúcich odborov i mnohí rádoví zamestnanci. Ako vieme, primátorka odíde dobrovoľne, keďže ju toto mesto veľmô unavilo.

Ako to už býva, popri mnohých oprávnených a užitočných výmenách, ktoré dokážu nasmerovať tento úrad a mesto Prešov k lepšej budúcnosti, v istej miere sa táto zmena dotkne aj takých, ktorí si svoju prácu robili veľmi dobre. Dúfajme však, že táto miera bude minimálna a nový nájomca primátorského kresla si tam nedosadí svojich ľudí, rodinu, známych svojich známych vrátane ich domácich miláčikov, čo budú rovnako, či dokonca ešte viac podkuto nekompetentní a neschopní ako poniektorí súčasní obyvatelia tohto úradu.

Aby si však tí zo súčasných zamestnancov, ktorí majú masla na hlave viac než dosť, mohli svoje úradnícke hriechy ešte odčiniť, vykonať aspoň minimálne pokánie a urobiť, čo pre mesto roky nespravili, mestský úrad dostal niekoľko žiadostí podľa infozákona. Úloha by to nemala byť ťažká, keďže mesto už pred mnohými mesiacmi tvrdilo, že vec je v štádiu riešenia. Počas posledných, minimálne 9 mesiacov malo gravidné mesto dostatok času, aby podnety stihlo vyriešiť, odpovede vynosiť a teraz už mu zostáva len ich priniesť na svetlo sveta.

Tak sa dajme prekvapiť, ako si s nimi naši podkutí úradníci a ich nadriadení v tomto predvolebnom a krátkom povolebnom období s pôrodom odpovedí, poradia.

V nasledujúcich článkoch zverejním jednotlivé podané infožiadosti a odpovede mesta, ak ich pošle. Mesto by tak podľa zákona malo spraviť najneskôr do 8 pracovných dní, t. j. do 29. septembra.  Som veľmi zvedavý, či mi v tento deň na meniny pošle odpovede, z ktorých bude zrejmé, že pri vybavovaní žiadostí postupovalo zodpovedne, svedomito i profesionálne, ostrieľane, so znalosťou vecí, jednoducho – podkuto. Tak, ako to rado o sebe samo v oficiálnych sloganoch a na transparentoch tvrdí.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *