Cui bono? Reklama, Masarykova ul. – II

Aktualizácia pôvodného článku

Zdá sa, že poškodený reklamný panel v podnete bol už dávnejšie opravený a odpoveď mesta z 9. decembra patrila k inému podnetu, kde sa skutočne jednalo o železný stĺp spomínaný v odpovedi.

Mesto na základe 15-ročnej zmluvy so súkromnou spoločnosťou “bude využívať jednu plochu pre svoju potrebu na každom informačnom zariadení (propagácia cestovného ruchu, historických objektov, kultúrnych pamiatok, kultúrnych podujatí)”.

Namiesto mnohých slov, pár obrázkov.

Toto špeciálne informačné miesto pre propagáciu mesta ocenia isto najmä turistky v lete v lodičkách. (Levočská ul., pri Kauflande)

O koľko sa asi zvýši turistický ruch, či návštevnosť kultúrneho podujatia pri takto umiestnenej “propagačnej informácii”? Dúfajme, že nedostanete od mestskej polície pokutu za poškodzovanie zelene, ak sa budete chcieť dozvedieť, čo vám mesto chce oznámiť.

 

Bonus pre mesto, až dve propagačné steny. Čo na tom, že “na trávniku”. Darovanému koňovi sa na zuby predsa nepozerá. (Masarykova ul. pri VÚB)

 

Darujem koňa a BMW tomu, kto nájde tú jednu stenu, kde má mesto svoj “propagačný materiál”. (MHD zastávka Poliklinika na Levočskej ul.)

Hádaj, hádaj, kde je mapa Prešova? Ak si kúpite kozí syr v blízkom stánku, nájdete ju stopercentne ľahšie.  (Námestie Legionárov)

 

Aj toto “informačné zariadenie”, v pôvodnom podnete zničené, teraz už opravené, je zaujímavé. Informácia mesta – len pre dostatočne štíhlych, resp. cyklistov s orlím zrakom a fotografickou pamäťou.

 

Ostatné tri plochy na každom “informačnom zariadení” prenajíma súkromná firma svojim klientom a za jedno takéto “informačné zariadenie” mestu zaplatí neuveriteľných 20  na rok. Z ktorých mesto ešte odvedie daň z prenájmu nehnuteľností.

No nie je to bomba kšeft pre mesto, hodný prípadu osobitného zreteľa?

Dodatok 19.12.2021

Tá istá súkromná spoločnosť má v Prešove na ul. 17. Novembra pri reštaurácii Hviezda, na parcele CKN 5671 vo vlastníctve mesta Prešov aj ďalšie “informačné zariadenie”, pre zmenu trojboké. Zjavne, štvrtá stena pre propagáciu mesta sa naň nevmestila, podľa stavu “okrášlenia” grafitmi  tam nestojí týždeň a ani nie je ani uvedené v zmluve z roku 2017.

Uvidíme, ako to vysvetlí mesto, či o ňom vôbec vie, či je “všetko v najlepšom poriadku” a čo na to hlavný kontrolór mesta. Podnet bol mestu Prešov podaný dnes prostredníctvom webu odkazprestarostu.sk.

Ak ste v Prešove našli aj iné “informačné zariadenie”, či v podstate reklamu, ktoré síce pomáha niektorým súkromným firmám, a pravdepodobne nielen im, ale predovšetkým hyzdí Prešov, dajte vedieť. Alebo podajte podnet cez odkazprestarostu.sk. Mesto je povinné vybaviť ho najneskôr do 30 dní. A ak chcete vedieť, ako chce mesto eliminovať vizuálny smog, prečo doteraz robí tak málo, zdá sa, že vlastne nič, pýtajte sa svojich poslancov a radnice.

Dodatok 17.01.2022

Ďalší reklamný 4-boký hranol, pri nákupnom stredisku Centrum na Sídlisku III, podľa zmluvy “informačné zariadenie”, na ktorom sa nenachádza ani jedna plocha pre mesto na v zmluve uvedený účel – propagácia cestovného ruchu, historických objektov, kultúrnych pamiatok, kultúrnych podujatí. Navyše toto “informačné zariadenie” s jedným zo symbolov mesta – erbom na svojich štyroch stenách je nevhodne “umením podkuté” – grafitom. Nie deň, ani týždeň.

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *