Nové prešovské logo – I

Takto si my, koňare, žijeme

Tak sme sa dočkali! Prešov má nové logo! To ale bola sláva! A takmer dve minúty z nej boli dokonca na JOJke! Ba aj v Novom čase o tom písali!

Správne, treba nevedomú Slovač informovať. Akí sme my, “koňare”, svetoví. Aby si národ nemyslel, že v tomto meste pokapali všetky kone. Či zdochol pes. 

Kdeže! Tu sa žije! Tu máme zábavy, ojoJóóój! V pretekoch o najvtipnejšiu, či najabsurdnejšiu odpoveď by s našou samosprávou zábavné redakcie všetkych slovenských i mnohých z najlepších zahraničných televízií prehrali. Minimálne o tri konské dĺžky.

Ale vážne. Trochu. Dozvedeli sme sa, že naši najzodpovednejší “celých sedem rokov hľadali a zamýšľali sa nad tým, čo by malo byť naším logom”. Úctyhodné! A isto aj hodne namáhavé. Nie div, že neostal čas na iné, druhoradé veci.

Napríklad také cesty a chodníky. Veď len pozrite! No nevyzerajú jedinečne? 

A to je len zopár z nich. A my, Prešovčania máme výnimočnú vymoženosť – užívať si ich a byť z ich stavu v úžase každučký deň v roku. 

Alebo bezpečnosť

No nie je ten ostrovček v strede štvorprúdovky na Levočskej unikátny? Skúste prejsť cez priechod s bicyklom. Alebo s kočiarom – a nebodaj držte popritom druhou rukou ešte aj svoje druhé dieťa. Kam sa len na takýto zážitok hrabú kadejaké adrenalínové zábavky!

Jaj, pardón, že mesto s tým nič nemá, to Okresný úrad? Však jasné, Prešov je známy mnohými muzikantmi. Tak prečo by aj radnica nemohla povedať – ja nič, ja muzikant. Že stavbu ostrovčeka objednala a že ho vlastní? Je tam toho! 

Alebo len o pár konských dĺžok – ďalší unikát. V tesnej blízkosti priechodu pre chodcov rušnej cesty na Sídlisko III.

 

Skúste hádať, ako dlho ho riešia prešovskí radní a radné.

a) sedem dní, b) sedem týždňov, c) sedem mesiacov, d) sedem rokov. Máte odpoveď? Tak ju povedzte nahlas.

Povedali ste d? Správne, blahoželám!

Ale Prešovčania sú veľmi dobrí ľudia. Mnohí sú radi, že mesto ich takto trénuje, cepuje, zvyšuje im kondičku, zlepšuje zmysly, vyžaduje, aby boli pozorní na každom svojom kroku. Heslo “čo nás nezabije, to nás posilní” majú pevne uložené v svojom srdci.

To asi len ja, nevďačník jeden, takýto optimistický postoj nezdieľam. Aj preto tie jahody a slzy v návrhu erbu mesta.

Zdravie

Koľkože rokov chýba v zdravotnom stredisku Centrum rádiologické pracovisko? Čosi vyše piatich? Žeby s tým mesto taktiež nič nemalo? Asi to tak celkom nebude, keďže zo zákona má povinnosť “utvárať podmienky na zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti”. V tomto dokonca nejaká snaha v rokoch 2018 – začiatok 2020 aj bola. 

Podľa mesta, 8.11.2019 zostávalo málo, máličko. “Momentálne je potrebné už iba vybrať poskytovateľa, čo však bude jednoduché, nakoľko uchádzači sú traja”. Nuž, ale “chyba lávky”, až také jednoduché to veru nebolo. A bolo, či nebolo z toho – nič. A pacienti chirurgickej, ortopedickej, či inej ambulancie na tejto poliklinike, ak potrebujú röntgen a chcú žiť, nuž prečo by sa nepoterigali pár kilometrov ďalej na Levočskú, či na Sekčov a potom s výsledkom naspäť. 

odpovedi mesta z 28.10.2021, na výročie republiky – podobne bol, vlastne nebol nijaký dátum. Hádam nie preto, že občan sa na RTG pracovisko spýtal ešte v apríli 2021 a mestu sa uráčilo odpovedať už po krátučkom pol roku. A keby v tejto svojej odpovedi uviedlo aj konkrétne dátumy, mohlo by sa zistiť, že od roku 2020, či minimálne za posledného pol roka v tejto veci podniklo, vlastne nepodniklo – opäť nič.

Nuž, keď už som pri tom výročí. Skúsili by takto úradníci v nejakom väčšom meste odpovedať za tatíčka Masaryka. Asi by to spravili len raz. A možno ani to by nestihli. Priznávam ale, že neviem. A keďže mesto neodpovedá, neviem dokonca ani to, či naozaj po roku 2020 mesto pre zriadenie RTG pracovisko pre cca 20 000 obyvateľov Sídliska III okrem veľkého NIČ spravilo aj niečo iné. Ale upokojuje ma, že sa kompetentní usilovne zamýšľali nad logom. 

Nasledujúca časť

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *